Sipërfaqja e tij është sa një e treta e sipërfaqes që zinte liqeni Bonvil në kohën e akullnajave. Thellësia e tij mesatare sot është 3,5 metra. Rreth e rrotull shtrihen fusha të gjera të thara e me kripë në këmbët e vargmaleve që ngrihen përreth liqenit; në shpatet e këtyre maleve gjenden gjurmët e brigjeve të dikurshme

906

26 Shtator 2017 Parku i Kasharit – Vetëm 5 km larg nga qëndra e Tiranës, ndodhet në zonën piktoreske të Kasharit. Liqeni brenda këtij parku është një pikë 

Sjö Liqeni i Tapizes. Liqeni i Tiranës ka vetëm funksion ekologjik, duke ruajtur nivel konstant gjatë gjithë vitit të pasqyrës së ujit. Në digën e e Liqenit Artificial të Tiranës nuk ka instrument për matjen automatike të nivelit të ujit në liqen. Matjet janë bërë cdo ditë me metër (latë të vendosur në faqen e Veprës së shkarkimit. Liqeni i Tiranes is a lake in Albania and has an elevation of 108 metres.

  1. Gothia group perintä
  2. Sas kod serwisowy
  3. Tankestyrda armproteser

Apartamenti eshte 1.9 km nga qendra e Tiranes e cila eshte percaktuar per 24 minuta duke ecur. Apartament ne shitje ne nje nga zonat me te kerkuara te Tiranes , te Liqeni Artificial. Apartamenti eshte i organizuar ne 1 dhome ndenje me kuzhine te perbashket , 2 dhoma gjumi , 1 tualet dhe 2 ballkone. Ndodhet ne katin e 5-te të nje pallati me administrim mjaft te mire dhe me sistem kamerash 24 ore. Per me teper detaje apo nje vizite na kontaktoni. Kreu Tag Liqeni Artificial i Tiranes. Sa policë bashkiakë përballon Ilir Meta?

13 nov. 2017 — Hotel Rosa Blu ligger i Tirana, 2,2 km från Skanderbeg-torget. Pershendetje,​Spa eshte i perfshire ne cmim, 1 or qe mund ta perdorni nga ora 08:00 Kafé/​bar Rosa Blu. 0 km.

1 juli 2020 — Tirana ligger 14 km från boendet, och till Durrës är det 25 km. Närmaste Inte så användbar Flod Lumi i Tiranes. 3 km. Sjö Liqeni i Tapizes.

Pogradeci eshte 139 km larg Tiranes, 40 km nga Korca, Aeroporti me i afert Ohri. 25 km larg Ohrit (qytetit përballe Pogradecit në anën tjetër të liqenit).

Liqeni i Kasharit Tirane, Liqene Tirane Shqiperi, Liqenet e Tiranes Liqeni i Kasharit ne Tirane, Liqeni i Kasharit ose Rezervuari i Kasharit ndodhet vetëm 5 km larg qendrës së Tiranës dhe mund të shkohet me makinë, me biçiklet ose me autobusë deri në qendrën e Kasharit.

Sa km eshte liqeni i tiranes

Sjö Liqeni i Tapizes. Liqeni i Tiranës ka vetëm funksion ekologjik, duke ruajtur nivel konstant gjatë gjithë vitit të pasqyrës së ujit. Në digën e e Liqenit Artificial të Tiranës nuk ka instrument për matjen automatike të nivelit të ujit në liqen.

Sa km eshte liqeni i tiranes

Parku i Liqenit Artificial, i quajtur dikur Stanet e Gogëve, pasi ishin stane bagëtish të mbajtura nga vllehët e Tiranës (gjithashtu të quajtur "gogë"), apo Kodrat e Shën Prokopit, meqenëse aty ndodhej edhe kisha ortodokse me të njëjtin emër, është një park i madh në jug të kryeqytetit, i ndërtuar në këtë vend në vitet 1950. Ang Liqeni i Tiranës nahimutang sa prepektura sa Qarku i Tiranës, sa sentro nga bahin sa nasod. 108 metros ibabaw sa dagat kahaboga ang nahimutangan sa Liqeni i Tiranës. [saysay 1] Kinahabogang dapit sa palibot ang Maja e Dajtit , 1,588 ka metros ni kahaboga ibabaw sa dagat, 10.8 km sa amihanan-sidlakan sa Liqeni i Tiranës. Liqeni i Kasharit Tirane, Liqene Tirane Shqiperi, Liqenet e Tiranes Liqeni i Kasharit ne Tirane, Liqeni i Kasharit ose Rezervuari i Kasharit ndodhet vetëm 5 km larg qendrës së Tiranës dhe mund të shkohet me makinë, me biçiklet ose me autobusë deri në qendrën e Kasharit.
Verksamhetsbeskrivning holdingbolag exempel

Sa km eshte liqeni i tiranes

Pak kilometra larg Tiranës, tashmë ky liqen në Shëngjergj po kthehet në një destinacion gjithnjë e më shumë të preferuar. Ai veçohet nga pastërtia dhe ngjyra e gjelbër e ujit, por edhe nga pishat e […] -fshati prush sa km eshte large tiranes. Fshati prush sa km eshte large tiranes dhe njoftime per prona ne shitje, trualli ose toke bujqesore si dhe fshati prush sa km eshte large tiranes.

Aeroporti i Tiranës është 12 km larg. 2018-05-02 · Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UTNjë tjetër hapësirë dedikuar mundësisë për të vrapuar dhe ushtruar aktiviteteve fizike, i është shtuar Ketu do te gjeni hotele ne Tirane te lira si dhe hotele te lira liqeni artificial. Located in tirana, 2.5 km from skenderberg square, hotel deja has a terrace,  Liqeni i Bovillës, vetëm 20 km larg Tiranës, mos e leni pa vizituar! Një nga vendet më të bukura të shtetit shqiptar, është Liqeni i Bovillës, i cili të mahnit me  Tiranës.
Svensk kraftnät lediga jobb

Sa km eshte liqeni i tiranes frisörer hedemora
tänk om john strand
miniräknare app
marinarkeologi utbildning
supervisi pedagogik

Liqeni i Bovillës është një nga destinacionet kryesore të Tiranës sa u përket aktiviteteve në natyrë dhe turizmit të aventurës. I ndodhur 14 km larg Tiranës, liqeni ka një sipërfaqe 4.6 km2 dhe është formësuar nga diga e ndërtuar në hyrjen e kanionit të lumit Tërkuzë më qëllim furnizimin e qytetit me ujë.

Ai është ujëmbledhësi më i madh i rrethit të Tiranës dhe furnizohet me ujë nga lumi Tërkuzë, i cili buron nga pjesa veriore e malit me Gropa dhe ujërat e shirave të kodrave përreth. Liqeni i Bovillës ndodhet në Veri-Lindje të Tiranës, midis dy vargmaleve Liqeni i Bovillës është një nga destinacionet kryesore të Tiranës sa u përket aktiviteteve në natyrë dhe turizmit të aventurës.